WhatsApp Silinen Mesajları Görme Uygulamaları

WhatsApp silinen mesajları görme

WhatsApp silinen mesajları görme uygulamaları nelerdir? Nasıl kullanılır konusu hakkında bilgi vereceğiz. Hayatımıza girmeleri çok da uzun bir zaman olmamasına karşın cep telefonları artık vazgeçilmezimiz Özellikle gündelik yaşantımızı kolaylaştıran programlar ise neredeyse artık her cep telefonunda yüklü. Bunlardan birisi de tartışmasız WhatsApp.  

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Bunlardan birincisi Notification Log programı. Bu programı sadece Whatsapp da değil bildirim gönderen diğer programlarda (instagram) gibi kullanabiliriz.

  • Öncelikle Programı Google Play Store dan indirdikten sonra kurmamız gerekir.
  • Programı kurduktan sonra karşımıza çıkan detaylar bölümünde status özelliği karşımıza çıkar. Buraya girildiğinde Whatsappdaki detaylara ulaşabiliriz. Buradan Whatsappdaki mesajlara videolar, fotoğraflara ulaşabiliriz böylece karsı tarafın ne yazıp sildiğini ne zaman sildiğini kolaylıkla görebiliriz.
  • Gelen ve silinen mesajın üstene tıklayıp statusu açarsak ne yazdığını, ne zaman gönderdiğini görürüz.

WP silinen mesajları görmek için ayrıca yine Bildirim Tarihi adlı uygulama ile silinen mesajları okuma işlemi yapabiliriz.

  • Programı indirdikten sonra yapmamız gereken birkaç işlem var. Öncelikle programı aç diyoruz karsımıza çıkan ekranda uygulama izinleri çıkıyor.
  • Uygulama iki farklı alanda bizden izin istiyor. Birincisi erişilebilirlik kısmı, bu alandan bildirim geçmişi bölümüne izin vermemiz gerekiyor.
  • Daha sonra ise izinler kısmına geri gelip bildirim erişimi kısmında da bildirim geçmişini etkinleştir dememiz lazım ki bu gerekli izinleri verdikten sonra programı kullanmaya başlayabilelim.
  • Bu uygulama da silinen mesajı Whatsapp üzerinden göremeyiz sadece uygulama üzerinden kontrol ettiğimizde burada mesajın kimden geldiği içeriği hatta ne zaman silindiğini dahi görebiliriz. Program bildirimleri sizin belirlediğiniz süre kadar kayıtlı olarak tutar.

Bu programın dezavantajı ise Whatspp dan size gelen uzun mesajları, ses kaydı, fotoğraf ya da videoları göremezsiniz. Sadece text şeklindeki kısa mesajları görebilirsiniz.

İnceleyeceğimiz üçüncü uygulama ise WARM programıdır.

  • Programı yükledikten sonra yapmamız gereken birkaç basit işlem var. Programı Açınca karşımıza önce feragatname adında bir uyarı çıkıyor.
  • Bu bildirimi okuyup kabul ettikten sonra karşınıza hangi bildirimlerin izlenmesini istediğiniz ile ilgili bir bölüm çıkar. Burada karsınıza alternatif (instagram, facebook) programlar çıkar ve siz istediğinizi buradan seçersiniz.

Bu program da dikkat etmemiz gereken özellik ise size atılan ve silinen mesajı okuyabilmeniz için mesajın atıldığı sırada mobil bağlantınızın olmasıdır. Yani mesajın siz internete bağlıyken atılmış ve silinmiş olması gerekir. Bu uygulama da size gelen ve silinmiş mesajı, videoyu, resmi Whatsapp ekranından değil direkt programa giderek uygulama ekranından görebilirisiniz.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Mesajlarını Gizleme

Yorum Yap