Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tinder Nedir

Windows işletim sisteminin yanı sıra Android ve iOS işletim sistemleri için de destekli tinder nedir ve nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız cevabı yazımızda.

Tinder Nedir?

Tinder lokasyon bazlı arkadaşlık kurma platformudur. Uygulama temel özellikleriyle tamamen ücretsizdir. Ancak herhangi bir kota alt sınırı talep etmezseniz Tinder Plus’a hesabınızı yükselterek premium üyelerin sahip oldukları sınırsız avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz.

Tinder’a Nasıl Kayıt Olunur?

Tinder’a hali hazırda Facebook ya da Instagram hesap bilgilerinizle oturum açabilir ve bu hesaplarınızı Tinder’a bağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer sosyal medya kullanmıyor ve sadece Tinder’a kayıt olmak istiyorsanız profilinizi oluşturarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya yükleyeceğiniz fotoğraflar sonrasında karşılıklı eşleşme ve beğenmeye dayanan bir arkadaşlık kurma platformudur. Arkadaşlık kurmak isteyenler için Tinder ideal bir uygulama özelliği taşımaktadır. Çünkü diğer sosyal medya araçları sadece çevrenizde bulunan insanlarla iletişim kurmanızı öngörürken bu uygulamada tanıdık tanımadık her coğrafyadan insanlarla etkileşime geçmeniz ve onlarla arkadaşlık kurmanız sağlanmaktadır.

Tinder Ücretli Mi?

Tinder’a üye olmak ücretsiz. Tinder Plus ise üyelerin dilerse ödeme yaparak hesabını yükseltebileceği bir üst hesap. Premium özelliğinden faydalanarak sınırsız mesajlaşma ve sınırsız fotoğraf yükleme ve paylaşımda bulunma özelliklerinden yararlanabilir, size özel promosyon kodlarıyla hediye ve çok özel çekilişle birbirinden öne çıkan ödüller kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Üstelik dilerseniz bu hediyeyi arkadaşınıza armağan edebilirsiniz.

Tinder’da Nasıl Eşleşilir?

Tinder uygulaması diğer üyelerle eşleşerek sohbet etme imkanı sunan bir arkadaşlık uygulaması özelliği taşımaktadır. Profil oluşturduktan sonra belirlediğiniz kriterlere göre karşınıza çıkan diğer profiller tam ekran boyunda gösterilir. Bu profil resimlerinin üzerinde kalp simgesi vardır. Kalp simgesine dokunarak beğenir ve başka bir kişi karşınıza çıkarılır. Eğer sizin beğendiğiniz kişi de sizi beğenirse karşılıklı mesajlaşma imkanı bulabileceğiniz sohbet penceresi aktif hale gelir.

Karşılıklı olarak birbiriyle eşleşen üyeler Tinder uygulamasının kotasında belirlenen limitte mesajlaşma imkanı bulmaktadır. Ayrıca uygulamanın mobil versiyonunda canlı yayın ve benzeri yeni özellikler de eklenerek arkadaşlık kurmayı kolay ve de eğlenceli hale getiren keyifli uygulama özelliği taşır. Uygulamada üyelerin birbirine hediye göndermesi ve birbiriyle keyifli zaman geçirebilecekleri oyunlar oynaması gibi özellikler de geliştirilen yeni sürümle birlikte kullanıcılarını bekliyor olacaktır.

Tinder Nedir

Tinder Plus İşe Yarıyor Mu?

Tinder Plus premium hesap özelliği taşır. Tinder standart üyelerinin uygulamanın özelliklerinden sınırlı sayıda yararlanmasına karşın premium üyeler sınırsız olarak özellikten yararlanmaktadır.

Tinder Plus üyeleri sınırsız mesajlaşabilme avantajı bulur. Üyelerin eşleştikleri üyelerle herhangi bir kota sınırlaması olmaksızın yararlanması mümkün. Tinder Plus ayrıca yıldız puanlamasına giderek aradığınız kriterdeki arkadaşa daha hızlı bir şekilde ulaşmanız adına da öne çıkmaktadır.

Tinder Nasıl İndirilir?

Windows işletim sistemine sahip masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla uyumludur. Resmi internet sitesi üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde indirmeniz ve üye değilseniz hemen üyelik işleminizi yapmanız mümkün.

Mobil işletim sistemleri için de daha gelişmiş özellikleriyle Android & iOS uygulaması bulunmaktadır. Mobil cihazlarla uygulamaya erişim sağlayarak %100 güvenilir konum doğrulama özelliğiyle arkadaşlarınızla anında iletişime geçme ayrıcalığı sizi bekliyor olacaktır.

Tinder uygulamasını kullanacak kişilerin profil bilgileri doğrulandıktan sonra üyelik aktivasyonuna geçilir. Lokasyon bazlı arkadaşlık sitesi bulunduğunuz konumu kesinlikle başarılı bir şekilde %100 oranında net olarak doğrulayabilir. Tinder kullanıcıları arkadaşlık kurmak istedikleri kişilerin konum doğrulama özelliğiyle anlık nerede olduklarına dair kesin sonuçlar da verir.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Profil oluşturulmasının ardından uygulama hakkında bilgi vermemiz gereklidir. Yüklemiş olduğunuz ve de Tinder tarafından onaylanan fotoğraf ve resimler diğer üyelerce görüntülenip beğenildiği zaman her iki üyenin karşılıklı yazınsal olarak sohbet edebilecekleri sohbet penceresini açar.

Sohbet panelinde gelişmiş yazım ekranıyla duygularınızı en iyi şekilde ifade edebileceğiniz yaratıcı emojiler bulunur. Hediye gönderebilme imkanı da bulunmaktadır. Konum özelliği sayesinde konum paylaşımı yaparak anlık olarak arkadaşınızın nerede olduğunu da çok rahat bir şekilde tespit ederek onunla irtibat kurmanız olanaklıdır.

Tinder uygulaması sayesinde siz de yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşme imkanını ayaklarınıza kadar getiren masaüstü ve mobil uygulamayı kullanabilme olanağı tanımaktadır. Standart üyelikte herhangi bir üyelik ücreti talep edilmez dilerseniz Tinder Plus’a hesabınızı yükseltebilirsiniz.

 

Yorum Yap