TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

TikTok birçok kişinin severek kullandığı popüler bir video paylaşım platformudur. Bu platform çok kısa sürede kullanıcı sayısını arttırmayı başardı. Bu kadar kısa bir vakitte bu kadar çok kullanıcıya ulaşması hiç şüphesiz yaptığı güncellemeler ve uygulamasına eklediği yeni özellikler sayesinde gerçekleşti. Tabi ki bu özelliklerden en önemlisi canlı yayın açma özelliği.

Birçok kişi TikTok uygulamasını kullanarak canlı yayın açıyor ve bundan para kazanıyor. Peki, bu canlı yayını açmak için neler yapmak gerekir? Belli kriterler var mı? Gelin hep birlikte bakalım.

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları

Sosyal medya üzerinden canlı yayın yapmak son zamanlarda oldukça popüler bir hal aldı. Birçok kişi istediği platformdan istediği zaman canlı yayın açabiliyor. Kullanıcılara bu özelliği sunan platformlardan birisi de TikTok.

TikTok uygulamasında canlı yayın açmak için uygulamanın bazı şartları bulunuyor. Bu şartları taşımazsanız maalesef TikTok uygulamasında canlı yayın açamıyorsunuz. O şartlar ise şunlar;

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

  1. Tiktok platformunun ilk şartı takipçi sayısı. TikTok’ta belli bir takipçiniz yoksa canlı yayın açamazsınız. Bunun için takipçi sayısının 1000 takipçi ve üstü olması gerekiyor.
  2. Tiktok’ta canlı yayının açılması için 16 yaşından büyük olmak gerekiyor. 16 yaşından küçükler hiçbir şekilde uygulama üzerinden canlı yayın açamıyor.

Not: 13 yaşından küçük olanlar TikTok uygulamasından hesap açamıyor. Ayrıca 18 yaşından büyükler için ise sanal hediyeler bulunuyor. Bu hediyeleri takipçiler canlı yayını açan kişilere gönderiyor. Sonra o kişi bu hediyeleri gerçek paraya dönüştürüp hesabına aktarabiliyor.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sizlere TikTok platformunda canlı yayın açmak için gereken şartları söyledik. Şimdi de TikTok’ta canlı yayının nasıl açıldığından bahsedelim.

  1. İlk olarak TikTok uygulamasını Google Play Store veya App Store mağazasından telefonunuza indirin.
  2. Kayıt olma veya giriş yapma işlemi bittikten sonra ekranın en altında bulunan artı ikonuna tıklayın.
  3. Daha sonra karşımıza bir ekran açılacak. Bu ekranın alt kısmında sağa sola hareket eden bir bar mevcut. Bu barı hareket ettirerek Canlı (Live) kısmına getirin.
  4. Canlı kısmına geldikten sonra takipçilerin sizin yayınınıza gelebilmesi için bir başlık yazmanız gerekiyor. Etkili ve ilgi çekici bir başlık bulup onu boş olan yere yazın.
  5. Bu işlemlerin hepsi bittikten sonra Canlı Yayına Başla butonuna tıklayarak canlı yayına geçiş yapın. Hepsi bu kadar.

Yorum Yap