Sophos Xg Firewall Özellikleri

Sophos XG Güvenlik Duvarları orta ölçekli ve dağıtılmış işletmeler ile Sophos’un uç nokta koruma çözümünü zaten kullanan şirketler için iyi adaylardır. Özel uzak şube cihazları ve öğrenmesi kolay bir yönetim arayüzü de güçlü yanlarıdır.

Firewall Sophos

1985 yılında kurulan Sophos, uç nokta, ağ, şifreleme, web, e-posta ve mobil güvenliğe yöneliktir. Şirket 150 ülkede 100 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Sadece 26.000’den fazla kayıtlı ortaktan oluşan bir kanal üzerinden satış yapmaktadır. Merkezi Oxford, İngiltere’de bulunmaktadır ve Londra Borsası’nda işlem görmektedir.

Sophos Nedir

Sophos Xg Firewall, Gartner Magic Quadrant’ta Vizyoner olarak derecelendirildi. XG Güvenlik Duvarı, kurulumu ve yönetimi nispeten kolay olan yeni nesil güvenlik duvarı koruması sağlar. Bilinmeyen tehditleri engeller, güvenliği ihlal edilmiş sistemleri yalıtarak güvenlik olaylarına otomatik olarak yanıt verir ve ağdaki gizli kullanıcı, uygulama ve tehdit risklerini ortaya çıkarır. Sophos ayrıca senkronize güvenlik (bilgi iletişim kurmalarını ve paylaşmalarını, güvenliği ihlal edilmiş sistemleri tespit etmelerini ve temizlenene kadar izole etmelerini sağlamak için uç noktaları ve güvenlik duvarlarını birbirine bağlar), bir web uygulaması güvenlik duvarı, e-posta koruması, fidye yazılımı koruması, kimlik avı önleme, tüm güvenlik duvarı kuralları tek bir ekran ve güvenli bir web ağ geçididir.

Sophos Xg Firewall Özellikleri

XG Güvenlik Duvarı 750, NSS Labs testlerindeki saldırıların% 93,5’ini engelledi, ancak 180 kaçırma tekniğinin 9’una karşı etkisiz kaldı. Cihaz 5.844 Mbps hızında sağlam bir performans gösterdi.

Raporlama ve XG yönetim arayüzünün kısa öğrenme eğrisi yüksek not almıştır.

Yanıt verme konusunda zaman zaman şikayetçi olmakla birlikte, kullanıcılar genellikle destekten memnun görünüyorlar.

İyi. Bulut uygulaması görünürlüğü hoş bir özelliktir ve AWS ve Azure desteği de mevcuttur.

Kullanım Durumları

XG Güvenlik Duvarı öncelikli olarak KOBİ ve orta pazar kuruluşlarını hedeflemektedir, ancak değer teklifi birçok büyük kuruluş için de geçerlidir. Microsoft Azure ve AWS’de çalışan Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) hizmetlerinin korunmasında da popülerdir.

Yapay Zeka

XG Güvenlik Duvarı, kötü amaçlı yazılım saldırılarında derin analitik sağlamak için Sophos Central Endpoint ve Root Cause Analytics çözümleriyle entegre olur. Makine öğrenimi, daha iyi algılama oranları ve daha az sayıda yanlış pozitiflik sağlayan bulut-sanal alan çözümüne de entegre edilmiştir.

XG Güvenlik Duvarı, farklı performans düzeylerine sahip çeşitli donanım modellerinde ve sanallaştırma platformlarında, x86 donanımı için bir yazılım aracı olarak ve Microsoft Azure ve AWS’de kullanılabilir.

Sophos Xg Firewall Fiyatı

Giriş seviyesi XG 85 cihazı için fiyatlandırma 249 $ / yıl’dan başlıyor. Fiyatlandırma, gereken performansa ve özelliklere bağlıdır. NSS Labs tarafından test edilen üst düzey XG 750 yaklaşık 60.000 dolar satıyor. NSS Labs, Sophos’a korumalı Mbps başına ortalama 22 $ TCO’dan daha pahalı bir fiyat verdi. Bununla birlikte, şirket ortalamanın üzerinde bir saklama oranına sahip olduğu için müşteriler iyi bir değer olarak görüyor.

Yorum Yap