Sınırsız Google Drive Alma Yöntemi 2020

Üniversitelerin öğrencilere vermiş oldukları mail adresleri sayesinde üniversite öğrencileri sınırsız bir şekilde google drive kullanmaktadır. Fakat bu mail adresleri sayesinde kullanılan google drive öğrencilerin okulla ilişkisi kesildiği vakit kullanıma kapatılacaktır. Bu sebeple kişiler sınırsız google drive alma yöntemi araştırmalarına başlarlar.

Google Drive Hesabı Nasıl Açılır?

Bunun için kişi öncelikle baştan bir gmail hesabı açmalıdır. Açılan bu gmail hesabındaki tüm dosyaları gerekli, gereksiz fark etmeksizin bir klasör altında toplamaları gerekir. Bu işlemden sonra kişi oluşturmuş olduğu klasöre sağ tıklayarak paylaş diyerek okuma+yazma izni verecektir. Bu izinden sonra kişi kendi kullanmış olduğu esas mail hesabını eklemiş olacaktır. Bu şekilde kişi kendi maili üzerinden açmış olduğu Google Drive‘a girdiği vakit yeni mail üzerinden açmış oldu Google Drive’daki klasör de gözükecektir. Bu şekilde kişinin Drive hesabına 15 GB saklama alanı oluşmuş olacaktır. Kişi bu işlemi istediği kadar yapma şansına sahiptir. Bunu yapabilmesinin sebebi Google’ın ortak proje için buna izin vermesidir. Bunun sınırı 10 tanedir ve bu da 150 GB’a denk gelmektedir. Kişi başka bir gmail hesabı açarak bu 150 GB’ı 300-450 GB şeklinde artırabilir.

Sınırsız Google Drive Nasıl Alınır?

Sınırsız Google Drive hesabına sahip olmanın bir yolu da şöyledir:

1. Arama yerine “sınırsız google drive” yazın

sınırsız google drive 1

2. Arama çubuğunun altındaki alışveriş sekmesine tıklayın.

sınırsız google drive 2

3. Seçtiğiniz bir siteden premium hesap alarak sorunsuz bir şekilde sınırsız depolamaya sahip olabilirsiniz.

sınırsız google drive 3

Google Drive alma bununla kısıtlı kalmasa da kişi için en uygun yöntemin bu olduğunu söylemek mümkündür. Bazı siteler belirli koşulların gerçekleşmesi durumunda kişilere Google Drive sınırsız depolama vermeyi önermektedir. Bu tarzdaki siteleri bularak kişi yine Google Drive hesabını sınırsız bir şekilde kullanabilecektir. Aynı zamanda bazı sitelerde yine belirli bir ücret karşılığında kişilere sınırsız Google Drive hesabı vermektedir. Bu fiyatlar da oldukça uygundur Google Drive hesaplarının oldukça basit bir şekilde kullanıldığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir ve kişi verdiği paraların karşılığını fazlasıyla alacaktır.

Google Drive Nasıl Kullanılır

Google Drive oluşturmuş olduğu avantajlar sayesinde birçok kişi tarafından uzun yıllardır tercih edilmektedir. Usb ve türevi ürünler kişiler için taşınması bazı durumlarda zor gelebilir ve kaybedilmesi durumunda bu cihazlarda bulunan birçok bilgi ve dosya boşa gitmiş olacaktır. Aynı zamanda Google Drive sadece bilgi ve dosya depolamak için de kullanılmamaktadır. Birçok farklı avantajı bulunmaktadır ve alternatifi de şu an için bulunmamaktadır. Aynı zamanda 15 GB saklama alanı tamamen ücretsizdir ve belirli bir ücret karşılığında bu saklama alanı artmaktadır. Microsoft office programlarıyla haşır neşir olan kişiler için Google Drive oldukça avantajlıdır. Bunun sebebi de Google Drive tamamen Microsoft office ile iş birliği içinde çalışmaktadır. Kişiler Google Drive üzerinden oluşturmuş olduğu bilgileri kolay bir şekilde office dosyalarına kaydeder. Bu oldukça avantajlı bir durumdur. Pek gözükmese de herhangi bir sıkıntı olması durumunda kişiler için oldukça değerli olabilecek dosya ve belgelerin kopyaları Microsoft Office programları üzerinde de bulunmuş olacaktır.

Google Drive özellikleri

Google Drive özelliklerinde fotoğraf düzenleme özelliği de bulunmaktadır. Google Slide sayesinde kişilerin fotoğrafları şekli, parlaklığı netliği birçok şeyi kolay bir şekilde ayarlanmaktadır. Aynı zamanda bulanık çekilen birçok fotoğrafın da netleştirilmesi sağlanmaktadır. Birçok filtre sayesinde kişilerin fotoğrafı etkin bir şekilde düzenlenmesinin yanı sıra eğlenceli haller de alabilir. Tez yazan birçok kişi için belki de tezin en sıkıcı işlemi de kaynakça oluşturmaktadır. Google Drive kullanıcılar için bunu da düşünmüş durumdadır ve eklenti sayesinde bu işlemi kısa bir süre içerisinde kendisi gerçekleştiriyor. Kişi oluşturan kaynakçıyı sonrasında kendisi de kontrol edebilir ve herhangi bir sıkıntı görmesi durumunda gerekli düzenlemeleri kendileri yapabilir.

Google Drive Çevrimdışı Kullanma

Bir diğer özellik de çoğu uygulamada olmayan çevrimdışı kullanımdır.

Bu şu an için sadece kişi Chrome tarayıcısı kullanarak gerçekleştirmektedir. Bunun için kişi ayarlara girerek çevrimdışı kullanımı seçip çevrimdışı kullanım için bu bilgisayarı senkronize seçeneğini kullanmaktadır. Google Drive şu an için kişilerin Google Drive kullanımında offline seçeneğini 5 GB olarak belirlemiştir fakat bu dosya ve belgeler için oldukça yeterli bir depolama alanıdır.

Google Drive özellikleri arasında özellikle takım çalışmalarında birçok kişiyle birlikte ortak bir sunum için çalışmak da bulunmaktadır. Bu çalışmalar sırasında kişi birçok kişiyle beraber ortak bir çalışma içindeyse doğal olarak bu dosya üzerinde bazı değişiklikler meydana gelecektir. Kişi bu değişiklikleri Google Drive’ın düzeltme geçmişi bulunmaktadır. Bu sayede kişi bir tık sayesinde belgelerde daha öncesinde ne tür değişiklikler yapıldığını da görebilmektedir. Bu da etkili bir takım çalışması için oldukça avantajlı bir özellik olarak yer almaktadır. Google Form şirketler tarafından oldukça tercih edilen bir diğer uygulama. Bu uygulama sayesinde şirketlerde meydana gelecek etkinlikler için eskisi gibi yoğun bir mail alışverişinin yerine bu form sayesinde her türlü organizasyon düzenlenebilir. Google Drive’ın bir diğer özelliği de 15 GB olarak sınırının bulunmasıdır. Fakat bu sınır yalnızca fotoğraflar ve Google + ve gmail dosyaları için geçerlilik göstermektedir. Google Drive içerisinde yer alan dökümanlar, dosya ve sunu belgeleri için Google Drive’da herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

Yorum Yap