Paint Png Ekleme

Paint programları hakkında bilgisi olmayan kişiler genellikle bu programda resim çizerek vakit geçirmektedirler. Blog kullanan kişilerin png ekleme programları araması mümkündür. Burada yer alacak yöntem yardımı ile istediğiniz her fotoğrafa png ekleyebileceksiniz. Png, transparan kenarlara sahip resimlerdir. Blog paylaşımlarında genellikle kişiler kendi logolarını ekleyerek görsellerin çalınmasının önüne geçebilirsiniz.

Paint Png Ekleme

Png ekleme yöntemini öğrenerek dilediğiniz fotoğrafların üzerine logo veya farklı bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ayrıca farklı ve ücretli programlara ihtiyaç duymadan istediğiniz işlemleri paint üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Paint ile Png Ekleme Yöntemi

Öncelikli olarak bilgisayarınızda bulunan “Başlat” üzerinden “Tüm programlar” sekmesine ulaşın. Bu sekmeye ulaştıktan sonra karşınıza çıkacak panelde “Donatılar” kısmı bulunmaktadır. “Donatılar” kısmına tıkladığınız zaman karşınıza Paint sekmesi açılacaktır. Dilerseniz Paint’i bilgisayarınızda yer alan arama çubuğu üzerinden de bulabilirsiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra programın panelinin açıldığını göreceksiniz. Burada sol üst köşede “Yapıştır” bölümüne tıklayarak “Dosyadan Yapıştır” seçeneğini seçin ve bu seçimi yaptıktan sonra karşınıza çıkan bölümden bilgisayarınız üzerinden yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafı seçtikten sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

Paint ile png ekleme işleminde ikinci adım ise fotoğrafınızın üzerine sağ tıklamanız ile gerçekleşmektedir. Fotoğrafınızın bulunduğu alanı mouse ile seçiniz ve sağ tıklayarak kırpma işlemini gerçekleştirin. Kırpma işlemini tamamladıktan sonra fotoğrafınız Paint üzerinden işlem görmek için hazır hale gelmiş olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra açılan Paint programı üzerindeki üst bölümlerde “Seç” butonuna tıklayarak menü açılmasını sağlayın. Açılan menü üzerinden “Saydam Seçim” opsiyonunu seçerek fotoğrafınızın png modunu açmış olursunuz.

Daha önceden bir logo hazırladıysanız veya başka bir fotoğraf ekleyecekseniz daha önce gerçekleştirdiğimiz aşamayı burada da tekrarlamanız gerekmektedir. Sol üst kısımda bulunan “Yapıştır” seçeneğini tıklayarak “Dosyadan Yapıştır”‘ı seçin ve hazırlamış olduğunuz logoyu fotoğrafınızın üzerine yerleştirin.

Bunu yapabilmeniz için ikinci fotoğrafı mouse yardımı ile tutarak ilk resmin üzerine getirin ve sağ tıklayarak yapıştır deyin. Böylelikle fotoğrafınız üzerine logonuzu kusursuz şekilde eklemiş olursunuz. Fotoğrafınızın hazır hale geldikten sonra son aşamaya geçerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Hazırladığınız fotoğrafı bilgisayarınıza kaydederken url adı vererek kaydetmeniz gerekmektedir. Paintte bulunan sol en üst köşede yer alan dosya resmine tıklayın ve önünüze gelen panelden “Farklı Kaydet” bölümünü seçin. “Dosya Adı”nı dilediğiniz şekillerde doldurun ve son olarak kaydedin. Böylelikle dilediğiniz logolu fotoğrafa sahip olmuş olacaksınız.

Paint Png Ekleme

Paint ile Arka Planı Şeffaf Yapma

Paint png ekleme yönteminden sonra paint kullanarak dilediğiniz fotoğrafları png formatına getirebilmeniz de oldukça kolaydır. Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızda kurulu bir paint programına ihtiyaç duyarsınız. Programı yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle çalıştırın ve dilediğiniz fotoğrafı png formatına getirerek farklı resimlerin üzerine yapıştırabilmenin özgürlüğünü yaşayın.

Bu yöntemle yalnızca fotoğrafların arka planını transparan yapmazsınız. Dilerseniz logo ve banner oluşturabilme aşamalarını da paint üzerinden tamamlayabilirsiniz. Paint tamamıyla ücretsiz bir program olduğu için sizin için oldukça önemli olacaktır. Paint png ekleme işlemi gibi bu işlemi de ücretli programlara ihtiyaç duymaksızın tamamlarsınız.

Bu program arka planı beyaz veya tek renk olan fotoğrafları şeffaflaştırmak için mükemmel sonucu vermektedir. Masaüstünüzde png formatına getirmek istediğiniz fotoğrafı seçerek programa yerleştirin. Sol üst köşede yer alan kısımda yer alan “Seç” kısmından “Saydam Seçim”i seçin ve arkaplanın temizlenmesini sağlayın.

Png formatında kaydetmek istiyorsanız öncelikli olarak dosyaya Türkçe karakterli isim vermemeniz gerektiğini bilin. Ki bu işlem hazırladığınız görselin farklı sitelerde görüntülebilmesini sağlamaktadır. Bu seçimi yaptıktan sonra “Farklı Kaydet” butonuna tıklayarak kayıt türünü png haline getirin. Böylelikle arka kısmı transparan olan bir görsele kavuşmuş olursunuz.

Yorum Yap