Midi Boy Ne Demek?

Midi boy ne çok uzun ne de çok kısa anlamına gelir. Tam orta boy olarak da adlandırılabilir. Diz kapağının altında, ayak bileğinin üzerindeki boydur.

Midi boy 1970 yıllarında moda olarak kendini göstermiştir. Elbiselerde, eteklerde bolca duyduğumuz bir terimdir. Midi boy elbiseler genellikle uzun boylular tarafından tercih edilir. Kombin yapılması zor olduğu için uzun boylularda midi boy elbiseler ve etekler kendini göstermektedir. Ara boy olarak tanımlanan midi boy etek kombini yapılırken kumaş türü de çok önemlidir. Vücuda uyumlu kumaşla giyildiğinde kusursuz bir görüntü yakalanabilir. Yapılan kombini ayna karşısında görmek önemlidir. Detayları incelemek, kendi vücudunuzla barışık olmak son derce önemlidir. Vücudunuzu yakından tanımanız demek kusursuz kombin yakalamanız demektir.

midi boy nedir

Midi Boy Nasıl Kullanılır

Kıyafet seçiminde en önemli kural vücuda göre giyinmektir. Midi boy genelde eteklerde ve elbiselerde kullanılmaktadır. 1970 yıllarında moda olan midi boy son zamanlarda tekrardan moda olmaya başlamıştır. Midi boy kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Genelde uzun boylular tarafından tercih edilen midi boy, kısa boylularda tam kombinleme yapılmazsa olduğundan daha kısa ya da olduğundan daha kilolu gözükmeye neden olur. Midi boy elbise ve etekler çalışanlar için hayat kurtarır. Hem rahat hem de şık olan midi boylar gündelik ya da şık akşam yemeklerinde tercih edilebilir. Doğru kombin yapıldığında basenleri gizler ve beli ince gösterir. Bunu sağlamak için de yüksek bel midi boy eteği kemerle kullanmak en doğru şekil olabilir.

midi boy

Kısa boylu olanlar için midi boy kullanımında beli yüksek olan modeller tercih edilmelidir. Üstüne tercih edilecek olan gömlek ya da tişört mutlaka eteğin içine sokularak kombin tamamlanmalıdır. Kısa boy dezavantajını ortadan kaldırmak için stiletto ya da bilek kısmı açık ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Uzun boylu olanlar midi boy kullanırken rahatlıkla kullanabilir ve altına da rahatlıkla istedikleri ayakkabıları giyebilir. İster düz ister topuklu fark etmeden kıyafetlere uygun ayakkabı seçilebilir. Midi boy etekle dar klasik bluzlar, gömlekler, sweatshirtler kullanılabilir.

Yorum Yap