League Of Legends Sonunda Aphelios Geldi

Diğer şampiyonlardan farklı bir hikayaye sahip olan Aphelios,oyundaki şampiyonlardan hem zeka hem beceri konusunda çığır açmış bir şampiyon olduğu söylenmektedir.

Aphelios’un Yetenek seti her biri kendi normal saldırısına sahip beş silahı döngü olarak kullanır,beş silahı vardır ve bu silahları dönüşümlü olarak kullanır.
İlk silahı ile saldırır fakat her zaman W ile seçebileceği bir silahı vardır. Kullanacağı silahları kendisi belirlemez. Silahların her birinin 50 mermi cephanesi vardır ve bir silahın cephanesi biter ise otomatik olarak diğer silaha geçiş yapar.
Cephanesi tükenen silahların enerjileri tekrardan toplanması için sıranın sonuna atılır. Aphelios, birincil ve diğer silahlarını değiştirebildiği için silah sırası ilk olarak hangi silahı kullanmanıza bağlı kalarak oyun boyunca değişir.

YETENEKLER

Aphelios,3 tuş kullanılan bir şampiyondur. Q, W ve R skilleri kullanılmaktadır. W yeteneği sadece silahlar arasında geçiş yapmayı sağlar yani bu şampiyonun sadece iki saldırı yeteneği vardır.
Aphelios’un her silahındaki Q skilli birbirinden farklıdır ve ilave silahına bağlı olarak ek saldırılar ve etkiler uygular. Her Beş Q’da mana ve cephane harcamaktadır ve her silahının Q yeteneğinde bekleme süresi birbirinden farklıdır.
Q kullanıp seri bir şekilde hemen başka silaha geçip tekrardan Q yeteneğini kullanabilirsiniz. Aphelios 2.seviyede otomatik olarak Q yeteneğini ve 6.seviyedede R yeteneğini öğrenmektedir. Aphelios’un ultisi Ay Işığı Nöbeti, ilk rakibe isabet ettiğinde patlayarak yakındaki rakiplere hasar veren bir ay ışığı bombası fırlatır.
R’nin seviyesi oyun işleyişine göre 11. ve 16. seviyelerde gelişebilmektedir. Ayrıca 18.seviyeye ulaşınca size Saldırı Gücü, Saldırı Hızı, Zırh Delme verir.

SİLAHLARIN İSİMLERİ

  • Tüfek, Calibrum
  • Tırpan Tabanca, Severum
  • Top, Gravitum
  • Alev Silahı, Infernum
  • Çakram, Crescendum

SİLAHLAR

calibrum

CALİBRUM
Calibrum Silahı yetenekleri ile rakibe isabet edince rakibi işaretler. Aphelios oyunda istediği yerden işaretlenen rakibe sağ tıklayarak hasar verebilmektedir

Calibrum Q’su: Ay Atışı
İsabet eden ilk düşmana hasar veren ve onu işaretleyen yetenek atışı yapar.

 

s

Severum
Aphelios’un rakibe verdiği hasarın bir miktarını iyileştirme olarak kullanmasında yardımcı olan silahtır. Gerekliliğinden fazla iyileştirme, kalkan etkisi sağlar.

Severum Q’su: Kıyım
Aphelios hareket hızı kazanır ve hem birincil hem de ikincil silahını hızla ateşleyerek en yakındaki rakibe saldırır.

g

Gravitum
Rakiplere yavaşlatma etkisi veren işlevsel bir silahtır.

Gravitum Q’su: Tutulma
Yavaşlama etkisi altında olan rakiplere hasar verir ve onları sabitler.

i

Infernum
Alan hasarı verir ve minyon dalgasını seri bir şekilde temizlemenize yardımcı olan silahtır. Normal hasardan ayriyetten yetenek hasarıda verir.

Infernum Q’su: Karanlık Dalgası
Alev dalgası saçarak rakiplere hasar verir. Daha sonra isabet alan tüm rakiplere ikincil silahıyla saldırır.

c

Crescendum
Bumerang gibi çalışan ve bumeranga benzeyen zamanla hasar veren yakın menzil silahıdır.

Crescendum Q’su: Gözcü Taret
En yakındaki rakibe ikincil silahınla ateş eden bir taret yerleştirir.

 

APHELİOS’UN ÖZEL ARAYÜZÜ

image 1
Şampiyonu kavramak karmaşık olabilir fakat şampiyon için tasarlanan arayüz oyuncular için bir kolaylık sağlamaktadır.

 

6 Comments

  1. leader 11 Aralık 2019
  2. Fatih 11 Aralık 2019
  3. Rüzgar 11 Aralık 2019
  4. cüneyt 11 Aralık 2019
  5. Alperen 12 Aralık 2019

Yorum Yap