Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Cildin nem dengesini kaybetmesinin bazı sebepleri vardır. Çoğu zaman nem dengesi genetik olabilirken bazen de mevsimsel değişikliklerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde de iklim değişiklikleri ile cilt nem dengesini kaybetmektedir. İşte tam bu nedenlerle ortaya çıkan kuru ciltler için nemlendirici maske yapımı için belli arayışlar içine girilmektedir.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Kuru ciltler için nemlendirici maske yapımı her evde her zaman bulunan malzemeler ile yapılabilmektedir. Evde bulunan birçok malzeme ile cildin nem dengesini sağlamak, kuruyan cildi normal hale getirmek oldukça kolay ve maliyetsiz bir yöntemdir. Ayrıca kullanılan bu malzemeler çok daha doğal olduğu için cildin göreceği fayda tahmin ettiğinizden çok fazladır. Evde yapılacak bu nemlendiriciler ile cildinizi yumuşatmak, cilt sorunlarından kurtulmak hem ücretsiz hem de kolaydır.

İşte, kuru ciltler için nemlendirici maske önerileri;    

1.ÖNERİ

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı süt hangi evde olmaz? Bu iki malzeme ile cildinizi yumuşacık yapabilirsiniz. Bunun için de haftada bir kere bu karışımı sürüp 15 dakika bekletip yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi ayrıca boyun bölgenize de kullanabilirsiniz.

2.ÖNERİ

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yumurta sarısı ile yapacağınız bu mucizevi karışımı göz çevresine çok yaklaştırmadan sürüp 10 dakika kadar bekletin ve sonrasında da ılık su ile iyice yıkayın.Bu maske ile kurumaya başlayan cildinizde anında yumuşama göreceksiniz.

3. ÖNERİ

  • Yarım avokado
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi
  • 1 yemek kaşığı susam yağı

Avokadonun olgun olması oldukça önemlidir. Çünkü olgunlaşmayan avokado asla ezilmez ve maske pütür pütür olur. Yüzünüzde durmaz. Olgunlaşmış avokado çatalla iyice püre haline gelene karda ezilir. İçine badem yağı, üzüm pekmezi ve susam yağı eklenir. Bu karışımı da yatmadan önce yüzünüze sürün ve yaklaşık  20 dakika bekletip yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Üzerine süreceğiniz nemlendirici krem ile tüm gece cildiniz yenilenecek ve yumuşacık olacaktır. Bu maske her türlü cilt tipine uygundur.

Yorum Yap