Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? Etkili İpuçları

instagram keşfete nasıl çıkılır

Instagram günümüzde en çok kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya aracıdır. Genelde gençlerin kullandığı instagram 1 milyar kullanıcıyı geçmiş durumda. Hal böyle olunca birçok kişi bu uygulamadan popüler olmanın yollarını arıyor. Instagram üzerinden popüler olmanın yollarından en önemlisi hiç şüphesiz keşfet kısmı. Peki, bu keşfet nedir ve instagram keşfete çıkmak için ne yapmalıyız?

Instagram Keşfet Nedir?

Bu yer sizler için ilginizi çekecek ve popüler olmuş videoların göründüğü bir bölümdür. Bu bölüm etkileşimi yüksek olan videoları, fotoğrafları veya hikayeleri sizlerin ihtiyaçlarınıza göre düzenleyen bir yer. Takipçi sayınızın artmasını sağlıyor.

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Keşfete çıkmak için herkesten bir adım önde olmanız gerekir. Neler yapmanız gerektiğini bilmeniz ve ona göre hareket etmelisiniz. Birazdan size bazı bilgiler vereceğiz. Bu bilgileri kendi hesabınızda uygularsanız sizde keşfet bölümünde yer alabilirsiniz.

İşte o tüyolar

İçerikler Özenli Olmalı

Her ne kategoride içerik üretiyorsanız üretin. İçeriklerinize mutlaka özen göstermelisiniz. İçerikleriniz dikkat çekici olmalı. İnsanlar sizin attığınız içeriği başkalarına atmak istemeli yani paylaşmak istemeli.

Açıklama Yapmayı Unutmayın

Ürettiğiniz içeriğe mutlaka bir açıklama ekleyin. Açıklama yapmadan asla içeriği yayınlamayın. İçeriğin ne ile alakalı olduğunu kendi cümlelerinizle kısa bir şekilde kullanıcılara paylaşın.

Etiket Kullanımı

Etiket kullanımı instagram’ın olmazsa olmazı artık. Bu yüzden her içeriğinize etiket eklemek sizin keşfete çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ancak etiketleri nereye koyacaksınız. İşte bu çok önemli. Etiketleri koyacağınız yer asla açıklama kısmı olmamalı. Çünkü açıklama kısmında bulunan etiketleri instagram spam olarak algılamaya başladı. Bu yüzden siz etiketlerinizi yorum kısmına etiketleyin. Bu çok önemlidir bunu mutlaka kullanın.

instagram keşfete çıkma

Ne Zaman Paylaşacağınızı Bilin

Paylaşımlarda zamanlama çok önemlidir. Birçok şirket bu konu hakkında bir araştırma yapmıştır. Araştırmaya göre instagram en fazla;

  • Sabah 07.00-09.00 saatleri
  • Öğlen 11.00-14.00 saatleri
  • Akşam ise 17.00-19.00 saatleri

arasında kullanılıyormuş. Bu saatleri referans alarak içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Instagramda keşfete çıkmanızı sağlayan bir diğer yol ise içeriğinize yapılan yorumlar. Yapılan her yorum sizin keşfete çıkmanızı biraz daha kolaylaştır ama burada dikkat etmeniz gereken bir şey var. O da şu eğer arkadaşlarınız size yorum yazıyorsa onlardan uzun 4-5 kelimelik yorum yazmalarını isteyin. Instagram 1-2 kelimelik yorumları ve emojileri artık spam olarak algılıyor ve bunları yorumdan saymıyor.

Videolar Çok Önemli

Paylaşacağınız videolar çok önemlidir. Çünkü keşfette en fazla videolar yayınlanır. Bundan dolayı video çekecekseniz IGtv bölümünü kullanın. Süresi uzun olan videoları burada paylaşarak instagram’ın sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap