İndex Nedir? Hızlı İndex Nasıl Alınır? 

İndeks sizin sitenize eklediğiniz bir içeriğin arama motorları görmesidir. Yani mesela ben sisteme eğer zenginlik sırrı hakkında bir yazı ekledim.

Bu sistemde duruyor ama kimse bunu görmezsin, göremezsin, neden? Çünkü ilk başta Google’ın görmesi ön plana çıkarması lazım işte bunu yapabilmesi içinde sizin indeksi almanız lazım. Yani indeksi almak kısacası;  web sitenizdeki sayfalarınızın arama motorlarındaki gözükmesine deniyor.

Hızlı İndex Nasıl Alınır

Yazının kalitesine göre İndex alma hızı değişkenlik gösterir.

Bir günde iki günde üç günde index nasıl aldı bu konulara değinelim buna geçmeden önce her işlemde olduğu gibi bu işlemde çok fazla abartmamamız lazım ki. Abartılan her işlem Google’ın gözüne batacak. Ayrıca engellemelere ya da yasaklama neden olabilir.

Hızlı İndex Nasıl Alınır?

Hızlı İndex almamızı sağlayacak olan etkenler neler onlara bakalım. İlk olarak en doğal yöntem isteğiniz yazıları belli aralıklarla yazmanızdır.  Biz de bu konuda önceliklerimiz belli zaman aralıklarla yazıldığında botlar sık ziyaret edecektir sitemizi. Yani bu ne demek oluyor; her yazı iki günde bir girebilirse; Google botları yani örümcekler iki günde sitemizi ziyaret edecek. Hemen üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak pek çok tavsiye ettiğimiz önemli yöntem budur. Bunu yapamıyorsanız diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Diğer etken ise; yazdığımız yazıları başta olmak üzere Facebook gibi tek Pinterest, Linkedin gibi sosyal medya ağlarında paylaşmak. Sosyal medya servislerinde ise popülerliğini artırıyor olması demek; popüler hale geldiğini zaman Google hızlı bir şekilde indeksler sizde amacınıza ulaşmış olursunuz.

Search Console Kullanın

En son seçenek olarak da Google araçlarında bulunan dizini ekle seçeneği ile hızlı index almaya başlayabilirsiniz. Bir dakika içerisinde İndex alabilirsiniz. Ama bunu çok önermiyorum çok hızlı bir indeksi olduğu için bu bunu sık yaparsanız eğer Google tarafından engellenir.

Yorum Yap