Haber Sitesi Kurmak Para Kazandırır Mı?

Zamanın değişmesiyle birlikte para kazanma yolları da bir hayli değişmiş durumdadır. İnternet üzerinden para kazanmak artık oldukça kolay ve eğer kişi iyi bir planlama yaparsa birçok yolla para kazanabilir. Haber sitesi kurmak para kazandırır mı sorusu bu tarz bir işe girişmek isteyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu sorunun cevabı evet olsa da kişinin belli başlı şartları yerine getirmesi gerekmektedir ve sabırlı olarak kurmuş olduğu siteyi büyüterek haber sitesi üzerinden kendisini tatmin edecek paralar kazanabilir. Bunun için bazı planları yapması gerekmektedir. Örneğin kendisine ek gelir olarak mı bu işi düşünüyor yoksa cidden iyi paralar mı kazanmak istiyor öncelikle buna karar vermelidir. Eğer iyi paralar kazanmak istiyorsa başlangıçtaki maliyetleri daha yüksek olacaktır ve daha önce haber yazarlığı konusunda tecrübesi olan bazı yazarlarla da çalışması gerekecektir. Tüm bunlar için iyi bir pazar araştırması yapmalıdır internet üzerinden haber sitesi açarak iyi paralar kazanan sitelerin izlediği yolları iyi analiz etmesi gerekecektir.

Haber Sitesi Kurmak Para Kazandırır Mı

Öncelikle kişinin kuracağı haber sitesinin konseptini belirlemesi gereklidir. Bu haber sitesi yerel mi olacak yoksa daha genel mi belirli bir konu üzerinde mi haberler yazılacak yoksa genel mi tüm bunların kararı verilmelidir. Kişi mesela pazarda eksik olan bir haber sitesi görüp onun üzerine bir site açabileceği gibi aynı zamanda çok daha genel bir haber sitesi de açabilir. Tüm bu kararların verilmesinde kişinin kendi hedefleri ve hedef kitlesi büyük rol oynayacaktır. Aynı zamanda kişinin aktif bir şekilde bilgisayar kullanıcısı olması da gereklidir. Haberleri ne kadar erken bir şekilde sitesine koyduğu vakit tıklanma sayıları da bir o kadar yüksek olacaktır. Bu sebeple haberleri sürekli takip etmeli ve bu haberleri haber siteleri arasında ilk paylaşan yerlerden bir tanesi olması oldukça önemli bir konudur. Kişinin başarılı bir haber sitesi yaratması bakımından başlangıç için makul bir bütçe ayırmalıdır. Bu bütçe genellikle haber ajanslarına gitmektedir ve bu şekilde kişinin eline haberler belirli bir ücret karşılığında gelmiş olacaktır.

Haber Sitesi Kurmak Para Kazandırır Mı

Haber Sitesinden Para Kazanmak

Haber sitesi açmak için gerekli olan şeylerden birisi de hosting ve domain almak olacaktır. Kişi bu tarz şeyleri alırken iyi bir pazar araştırması yapmalıdır ve bu şekilde almalıdır. Aynı zamanda kişi doğal olarak hosting alabilmek için öncelikle kuracağı haber sitesinin ismini belirlemelidir. Bunun için kişinin tamamen özgün bir isim bulması gerekmektedir internette bulunan mevcut haber sitelerinin isminden esinlenerek oluşturacağı isim kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Aynı zamanda bu sitenin isminin özgün olması kadar akılda kalıcı olması da gerekmektedir. Site kurulumu hakkında kişinin herhangi bir bilgisi yoksa profesyonel bir destek alması gereklidir. Aynı zamanda akıllı cihazların oldukça artmış olduğu bu dönemde kuracağı sitenin mobil uyumlu olması da büyük bir değer taşımaktadır. Aynı zamanda açacağı haber sitesinin twitter, instagram gibi sosyal medya hesaplarını açıp iyi bir şekilde reklamını yapmak haber sitesinden para kazanmak için kişinin asla göz ardı etmemesi gereken bir husus olarak öne çıkmaktadır.

Para kazanmaya gelinecek olursa kişinin her şeyden önce sabırlı davranması gerekecektir. İlk başlarda kişi kendi cebinden dahi haber sitesi için bazı harcamalar yapabilir. Fakat kişinin oluşturmuş olduğu sitenin iyi bir ziyaretçi sayısına ulaşması durumunda da işler tersine dönecektir ve kişi bu zamana kadar koymuş olduğu sermayeyi kazanarak kâra geçmeye başlayacaktır. Genellikle bu tarz siteler Adsense sayesinde para kazanırlar. Fakat başlangıçta böyle olsa dahi kişinin işini sabırlı bir şekilde yapması ve güzel bir ziyaretçi sayısına ulaşması durumunda banner reklam satışı, tanıtım yazıları, link satışı hatta kişilerin talebinden doğan reklam haberlerinden dahi paralar kazanabilir. Tabii ki bunun için gerekli olan tek şey istikrarlı bir şekilde ziyaretçi sayısının artması olacaktır. Zaten ziyaretçi sayısı arttıkça kişinin oluşturmuş olduğu sitenin de adı daha fazla duyulmaya başlayacaktır. Yani haber sitesinden para kazanmak için kişinin ilk başta sabırlı olması gerekmekte ve iyi bir ziyaretçi sayısına ulaşması gerekmektedir. İşini iyi bir şekilde gerçekleştiren birçok haber sitesinin günlük ortalama ziyaretçi sayısı 100.000’leri dahi bulmaktadır ve bu da 15-20 bin gibi paralara denk gelmektedir.

Yorum Yap