Göz İltihabına Ne İyi Gelir? | Tedavisi

Göz iltihabından kaçınmak için doktorların tavsiye ettiği en yaygın şey ellerinizi yıkayın. Eğer gözünüz iltihaplanmaya başladıysa, gözlerinizi ılık suyla yıkamak bir seçenek olabilir.

Göz İltihabına Ne İyi Gelir

Hem doktorlar hem de hastalar, göz iltihabı durumunda antibiyotik damlaları ile tedavi konusunda büyük bir eksik bilgiye sahiptirler.

  • Bilimsel araştırmalar, genel tıp uzmanları, göz damlası alan her on kişiden birinin enfeksiyonu iyileştirdiğini gösteriyor.
  • Antibiyotik damlalarının yardımcı olmama nedeninin, gözdeki iltihapların çoğunun viral enfeksiyonlardan kaynaklandığına inanılmaktadır. Ve antibiyotikler virüs enfeksiyonlarını yok edemez.
  • Ek olarak, vücut basit bakteriyel enfeksiyonları kendi başına iyileştirmede mükemmeldir, bu ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlar, böylece bir sonraki enfeksiyon için daha hazırlıklı olacaksınız.

El hijyeni önemlidir 

Çoğu durumda, göz iltihabına soğuk algınlığı ile ilişkili viral bir enfeksiyon neden olur. Bu enfeksiyon ayrıca burun ve boğazdaki gibi gözün mukoza zarını da etkiler. Göz iltihabı özellikle küçük çocuklarda yaygındır, çünkü muhtemelen gözlerini kaşınırlar ve böylece viral enfeksiyonu yayarlar. Bu nedenle, el hijyenine dikkat etmek ve düzenli olarak yıkamak önemlidir. 

Bazı iltihaplar ise bakteriyel enfeksiyondan kaynaklı olabilir. Genellikle bir gözde başlar ve sonra diğerine de geçebilir. Bakteriyel göz iltihabı durumunda da en önemli şey temiz bir şekilde gözü yıkamaktır, çünkü bunlar genellikle başka bir tedaviye gerek kalmadan iyileşebilir. Kısa sürede iyileşmezse doktorunuzdan randevu alın.

Yorum Yap