Dlive Nedir? | Nasıl Kullanılır?

Dlive tasarımı Blockchain için yapılan ve ilk ve tek online canlı yayın platformudur.

Türk online yayıncıları tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Dlive, ülkemizde en çok kullanılan canlı yayın platformu olan Twitch ile çok benzer bir yapıya sahiptir. Bu benzer yapısından dolayı, birçok kişi Dlive nedir ve nasıl kullanılır diye merak etmektedir. Dlive, her ne kadar Twitch ile benzer özelliklere sahip olsa da, Twitch’den ayrılan belirli özellikleri de bulunmaktadır.

dlive nedir

Twitch ile Dlive arasındaki ilk fark bağışlardır. Twitch üzerinden bir yayıncıya bağış yapılabilmesi için, izleyicilerin kendi birikimleri üzerinden bu işlemi yapmaları gerekmektedir. Ancak Dlive’da böyle bir durum yoktur. Yayıncı izlenirken ve chat üzerinde aktif olurken bir sandık dolmaktadır. Bu sandık üzerinden izleyiciler LİNO puanı kazanmaktadırlar. Kazanılan bu LİNO puanlar, isteğe bağlı olarak yayıncılara gönderme durumu söz konusu olmaktadır.

Dlive Sitesine Nasıl Üye Olunur ve LİNO Puanlarının Çeşitleri Nelerdir?

İsteyen kişiler siteye üye olmak isteyebilmektedirler. Bu durumda siteye üye olma işlemi gerçekleştirilmelidir. Dlive sitesine üye olabilmek için, dlive.tv adresi üzerinden siteye erişim sağlanmalı ve kayıt olma bölümü üzerinden siteye kayıt olunabilmektedir.

Dlive sitesi üzerinde, yayıncının yayını izlenirken ve chat üzerinden aktif olunurken açılan sandığa dolan puanlara LİNO puanları denilmektedir. Dlive sitesi üzerinde yer alan LİNO puanlarının çeşitleri bulunmaktadır. LİNO puanlarının 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • 1 LİNO puan Limon,
  • 10 LİNO puan Dondurma,
  • 100 LİNO puan Elmas,
  • 1000 LİNO puan ise Ninjaghini’dir.

Dlive LİNO Puanları Nasıl Çekilir?

Canlı yayın platformu olan Dlive, Blockchain için yapılan bir sitedir ve site üzerinde kazanılan LİNO puanlar çekilebilmektedir. Dlive’ın henüz yeni olmasına rağmen, kısa sürede popüleritesinin artmasının nedeni de, bu durumdur.

  1. Dlive üzerinden LİNO puanlarının çekilebilmesi için, öncelikle kişilerin bir LİNO hesabı açılır.
  2. LİNO hesabının açılabilmesi içinde telefon doğrulamasının yapılır.
  3. Hesabınızı da açtıktan sonra artık kazanmış olduğunuz LİNO puanlarınızı çekebilirsiniz.
  4. LİNO puanlarını çekerken iki farklı alternatif üzerinden çekebilirsiniz. PayPal ve Bitcoin.
  5. LİNO puanlarının çekilebilir duruma gelmesi için ise, Dlive sitesi üzerinden en az 2000 LİNO puanınızın olması gerekmektedir. 2000 LİNO puan ise, 24 $’a tekabül etmektedir.

Yorum Yap