Daemon Tools Nedir? | Nasıl Kullanılır?

Her bilgisayarda bu program için yer ayrılır ve özellikle oyunlar için kullanılır. Daemon tools programı genellikle oyuncular aracılığıyla kullanıldığından oldukça popüler bir programdır.

Bu sayede CD veya DVD gerek kalmadan oyun yükleyip oynayabiliyorsunuz. Peki, bu kadar önemli olan Daemon Tools nedir? Sunduğu yararları nelerdir?

Daemon Tools Nedir?

Bu programa baktığımız vakit bir nevi bilgisayarımızı kandıran özel bir program diyebiliriz. Herhangi birisi bir oyun aldığı vakit ilk önce oyunu cracklar sonra partlara ayırım gerçekleştirir ve bazı işlemlerden sonra en son ISO biçimine getirir.

Daemon Tools nedir

Daha sonra bunu internet ortamında yükler ve oyunu indirmek isteyenler bilgisayara indirim işlemini gerçekleştirdikten sonra Daemon Tools programı aracılığıyla açarlar. Böylece sanki bilgisayara CD veya DVD takmış gibi bir ekran çıkar. Bu durum da sanal sürücü anlamına gelir.

Daemon Tools Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar bu program sayesinde pek çok oyunu sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyorlar. Özellikle erişim hızı DVD ve CD’ye göre daha hızlı olduğu biliniyor. Bu programda bozukluk ya da çizik gibi bir dert olmadığından kullanımı oldukça yararlı diyebiliriz.

Bir dosyayı Daemon Tools ile birlikte açtığınız vakit hard disk üzerinden okuma gerçekleşeceğinden daha hızlı işlem gerçekleşecektir. Ayrıca diz üstü bilgisayar kullanıcıları film, oyun veya başka dosyalar yüklemek isteyip CD taktığı zaman ekstra bir enerji tüketimi gerçekleşir.

Bu durum ise aşırı pil tüketimine neden olur. Eğer bu program kullanılırsa aşırı pil tüketimi gibi bir durum söz konusu olmaz ve bilgisayar daha fazla işlem gerçekleştirmek için çalışmış olacaktır. Daemon Tools programının en büyük özelliği de enerji tasarrufu gerçekleştirmesidir.

Daemon Tools Nasıl Kullanılır?

Programın kullanılması oldukça basit yöntemler içeriyor. Herhangi bir CD emülatörlerine ihtiyaç olduğunda ilk akla gelen isimlerden liste başında yer alıyor. Özellikle düşük boyut ve kolay kullanım özelliğinin yanında ücretsiz sürüm olması program kullanıcıları mutlaka etkilemiş ve en iyi yazılım olarak birinci sırada yer almayı başarmıştır.

Daemon Tools programını yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yazılımın çalışması adına bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir. Daha sonra program içerisinde yer alan 4 farklı sürücü oluşturulabilir ve sizde bulunan ISO yansımasını bu program sayesinde çalıştırabiliyorsunuz.

Buna ek olarak istenilen ISO kalıplarını oluşturma adına gayet yardımcı oluyor. Zaman kazanmak adına büyük destek sağlayan Daemon Tools programı ISO kalıp dosyası en başta olmak üzere sınırsız sanal DVD ve CD imaj dosyasının çalışmasını gerçekleştiriyor.

Programın ücretsiz sürümünün yanı sıra ücretli olarak profesyonel kullanıcılar için de özellikler bulunuyor. Pro ve Advanced olarak iki farklı sürümü bulunan bu program ile Blu-Ray ve DVD HD sürücüleri yapabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli kalıp dosyalarını oluşturma gibi pek çok işlemleri yapmak için de yararlanılıyor.

Ancak kişisel kullanım adına Lite sürümü oldukça yeterli ve gayet tatmin edici deneyim sunacağına emin olabilirsiniz. Bu nedenle herkesin bilgisayarında yer alan nadir ve özel programların başında yer alıyor. Daemon Tools kaliteli yapısı sayesinde daha uzun yıllar böyle olacağını düşünebiliriz.

Yorum Yap