Çay Ağacı Kremi Ne İşe Yarar | Faydaları

Çay ağacı kremi, Avusturalya’ya ait bir bitki olan çay ağacının yağından üretilen bir tür kremdir.

Çay Ağacı Kremi Faydaları

Yapısı itibariyle antiseptik, antiviral, antibakteriyel ve antifungal etkileriyle zararlı bakterilerden, virüs ve mantarlardan kurtarmaya yarayıp yaraların iyileşmesi sürecinde de daha da hızlandırıcı bir etki göstermektedir. Özellikle bazı enfeksiyonlara karşı geniş bir etki gösteren çay ağacı yağının antibiyotik kullanımında dahi tedavisi zor olan bazı bakterilere karşı yüksek etki göstermektedir.

çay ağacı kremi ne işe yarar

Özünde çay ağacı yağı bulunan pek çok dermatolojik kremler, insanların yaralarını iyileştirmekte oldukça etkilidir. 

Çay Ağacı Kremi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Çay ağacı yağı, içinde bulundurduğu yapı sayesinde oldukça geniş etkilere sahiptir ve pek çok rahatsızlığa karşı da insanlar tarafından güvenle kullanılmaktadır.

çay ağacı kremi faydaları

Özellikle sivilce tedavisi, alerjik kaşıntı, kızarma gibi sebeplerle ortaya çıkan egzama tedavisi, saç kepeği ve hatta ciltte çıkan çıban veya mantarlar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanımı ve uygulanması oldukça yaygındır. Cilt kesik ve yanıkları, saç derisinde kuruluk, tırnak batmaları, dolama ve siğil tedavisinde de kullanılan çay ağacı kreminin yararları saymakla bitmemektedir.

 

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

Çay ağacı kreminin kullanımı aslında oldukça basittir. Şikayetiniz olan bölgeyi temizledikten sonra bir miktar kremi ufak masajlarla sürmeniz ve kremin üstü açık bir şekilde kuruyana dek beklemeniz gerekmektedir. Kremi gün içerisinde bir kaç kere sorunlu bölgeye uygulamanızda fayda vardır. Çay ağacı kreminin uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kesinlikle kremin üzerinde yazan talimatlara ayrıca uymanızdır. Bu kremde olduğu gibi diğer pek çok şifalı yağlardan üretilen kremlerde de kullanma talimatlarına uymakta fayda vardır.

Çay Ağacı Kreminin Harici Kullanımı Nasıl Olmalı?

Pek çok rahatsızlığın şifası olan bu çay ağacı kremi ayrıca günlük hayatınızda bir cilt nemlendiricisi gibi kullanabilir, bu esnada yaşlanan cildinizin yenilenmesine yardımıcı olarak eski sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

El, yüz, vücut için kullanıma uygun olan bu kremi cildinizi temizledikten sonra kullanmaya özen gösterirseniz daha yararlı bir sonuç elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Yorum Yap