C2 Nedir? (Connected2.Me) Nasıl Kullanılır?

c2 nedir

C2 Nedir? connected2.me uygulaması üyelik gerektirmeden sohbet yapılabilen bir uygulama niteliğine sahip olduğundan özellikle gençler arasında çok beğenilmiştir.

C2 Nedir?

Kullanıcıların profil fotoğrafları ve birkaç cümleden oluşan ön yazıları haricinde bilgi verilmeden oluşturdukları profilleri ve bu profilleri shufle dan ya da profil linklerinden görüp anonimlerin yazmasıyla gelişen bir sistem bulunmaktadır. Kimliğini gizleyen insanlarla sohbetin dayanılmaz çekiciliği uygulamanın hızla yayılmasını sağlamıştır.

C2 Nasıl İndirilir?

Android ve Apple telefonlara indirilerek kullanılabilen uygulama insanların anonim olarak birbiriyle iletişime geçmesine ve tanışmasına olanak sağlamaktadır. İnternet ilk kullanıma başladığı zamanlarda yazılan chat programlarının modern versiyonudur diyebiliriz.

c2 nedir

Nasıl Kullanılır?

Sitede sohbet edebilmek için üye olma şartı aranmıyor. Bu özelliği sayesinde bilgi girişi yapmadan internet üzerinden sohbet olanağına kavuşmuş oluyorsunuz. Sohbeti başlatmak için kullanıcıların profillerine girmeniz yeterli. Kullanıcılar profil linklerini twitter hesaplarında paylaştıkları için connected2.me hesabına da mention atmış oluyorlar. Böylece paylaşımlar sitede sağ alt kısımda görülebiliyor.

Aynı zamanda kullanıcıları takip etmenizde mümkün. Profil sayfalarında, fotoğraf altında follow butonu yer alıyor ve bu buton sayesinde site ana sayfasında takip edilen hesapların bir listesi görüntülenebiliyor.

PC’den Giriş Yapılabilir mi?

Telefon yerine PC’yi kullanmak istiyorsanız böyle bir şansınız var. İnternet tarayıcısı üzerinde girişler ara ara kapatılıp açılmaktadır. Ancak uygulama akıllı telefonlara yönelik olduğundan telefon üzerinden kullanmak daha uygun olacaktır.

C2 Taktikleri ve Kullanım Şekilleri

Anonim Linki Değiştirme Nasıl Yapılır?

C2’yi kullanırken bazı taktikleri bilmek bizleri daha şanslı kılmaktadır. Örneğin birisiyle sohbet ederken yanlış kelimeler kullandığınızı fark ederseniz normal şartlarda geri dönüş yapamazsınız. Ancak connected2.me uygulamasında hesaptan çıkıp tekrar giriş yaparsanız anonim linkiniz değişecektir. Böylece yanlış kelimeleri kullanan kişi giderek yerine yeni bir kişi gelmiş gibi olacaktır. Kendinizi yenileme şansı C2 uygulaması ile mümkün hale gelmektedir.

Arama Nasıl Yapılır?

Sürekli telefondan yazışmak bazen can sıkıcı olabilir. Konuşarak sesli olarak yapılan sohbet daha hızlıdır ve daha kalıcıdır. Tonlamalar ve vurgulamalar etkiyi arttırır. Karşınızdaki kişinin sesini duymak ta isteyebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız şey basit ama aynı zamanda da karşı tarafın insafına kalmış. Anonim olarak sesli sohbet yapmak istediğiniz kişiye mesaj atın, karşı taraf size geri mesaj atarsa arama yapma olanağına kavuşursunuz. Cevaplayıp cevaplamamak ise karşı tarafın tasarrufunda olan bir durumdur.

c2 nedir

Profilimi Nasıl Daha Çok Kişinin Görmesini Sağlarım?

Profilinize daha çok kişinin erişmesini istiyorsunuz ama bir türlü olmuyor. O zaman profilinize yazdığınız yazılara ve etiketlere dikkat etmelisiniz. Bir kelime aratılması halinde sizin profilinizde girdiğiniz kelimelere ve biyografinize göre eşleştirme yapılıyor. Çok aratılan kelimelere profilinizde yer vererek, etiketlerinizi buna göre seçerek, biyografinizle yazdıklarınızın uyum sağlamasını sağlayarak üst sıralara çıkabilirsiniz. Ayrıca Connected2.Me Premium uygulamasını satın alarak ta bunu sağlayabilirsiniz. Çalışarak ya da satın alarak isteklerinize kavuşma şansı size kalmış.

C2 Uygulaması Zararlı mı?

Tüm sohbet programları gibi C2, asıl adıyla connected2.me uygulaması da bazı tehlikeleri içeriğinde barındırmakta. Sadece akıllı telefonlarla karşındakini görmeden sohbet etme olanağı sunan C2 ‘cesur ol karşındaki seni görmeyecek’ sloganını kullanmaktadır. Bu durum kişilik bozukluklarına, sohbetin seviyesinin istenilen düzeyde olmamasına ön ayak olmaktadır. Gençler tarafından gizli sohbet uygulamaları çok tutulmakla birlikte sadece eğlence olarak görmekte fayda vardır. Fazlası geri dönülemeyecek zararlara yol açabilir.

Diğer sosyal medya uygulamaları için sitemizdeki diğer yazılara bakabilirsiniz:

Tiktok Mavi Tik 

Snapchat Hesap Silme

Facebook Mavi Tik

One Response

  1. Betül 1 Mayıs 2020

Yorum Yap