Tiktok pro

TikTok Premium nedir?

İçerisinde bulunduğumuz zamanda en çok tercih edilen kısa video uygulaması olan TikTok, kullanıcıların etkileşimleri takip edebilmesi ve takipçi hareketlerini daha kolay gözlemleyebilmesi için yeni bir özellik duyurdu.

TikTok’ta kullanıcılar hesap etkileşimlerini normal hesaplarından göremiyorlar.Bu analizlere ulaşmak isteyen kullanıcıların Premium hesaba geçiş yapmaları gerekiyor.Peki popüler video içerik platformunun sunduğu bu yeni özellik yani TikTok Pro nedir gelin beraber bakalım.

TikTok Pro nedir?

İnstagram‘daki işletme hesabına benzer bir hesap türüdür.Tıpkı İnstagram üzerindeki işletme hesapları gibi istatistik görme ve araçlardan faydalanmak için kullanılır.

Sosyal medya platformlarının bir çoğunda kullanıcılar takipçileriyle ve hesaplarıyla ilgili istatistikleri görebiliyorlar. TikTok’ta da bu özellik mevcut. Fakat özelliği kullanabilmeniz için hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor.

Uygulamada bu hesaplara Pro hesap adı veriliyor.Kullanıcılar bu hesap sayesinde takipçi sayılarını, hangi ülkelerde yaşadıklarını ve takipçilerin cinsiyet dağılımını görebiliyor.Ayrıca izlenme sayılarını ve trend olan videolarına ait verileri de grafik üzerinden inceleyebiliyorlar.Bu gibi istatistikler ise platformda “ayarlar” menüsündeki “analiz” kısmında yer alıyor.

Tiktok Premium hesaba nasıl geçebilirim?

Premium hesaba geçişi aşamalarla anlatalım.

  1.  Cihazınızdan TikTok uygulamasına girerek sağ alt köşede bulunan “Profil” simgesini seçiniz.Tiktok profil
  2.  Profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunun.Araçlar
  3. Açılan sayfadan “Hesabımı Yönet” yazısını seçin.Hesabımı yönet
  4. Daha sonra “Ticari Hesaba geç” yazısını seçiniz.Ticari hesap
  5. Karşınıza işletme hesabıyla ilgili bilgiler gelicek “Sonraki” yazısına dokununuz.Bilgi
  6. Ardından “Bir Kategori Seç” sayfasından seçtiğiniz kategorilerden sonra tekrardan “Sonraki” yazısına dokunarak devam ediniz.Kategori
  7.  Ve işte hesabınız artık Ticari yani Premium hesaptır.Ticari

Eğer fikrinizi değiştirip tekrar kişisel hesabınıza geçmek isterseniz bu çok kolay.Aynı aşamaları tekrar edip “Hesabımı yönet” kısmından “Kişisel Hesaba geç”i seçebilirsiniz.İşlemi onaylatmak için bilgilendirme ekranı gelir ve “Yine de değiştir” butonuna basınız.

Yorum Yap